Lokal energiproduksjon på Lillo Terrasse borettslag

Nå kan beboerne glede seg over reduserte energikosnader og storstilt overgang til fornybar energi
Lillo-Terrasse-500x300
Lillo Terrasse borettslag ligger i Betzy Kjeldsbergsvei. De fire blokkene har panoramautsikt over Oslo. 

Nordisk Energikontroll AS installerte høsten 2009 varmepumper i den første blokken. Resultatene er så gode at styret har bestemt seg for å installere også i de andre tre blokkene.

I tillegg til å installere varmepumper gjøres det tiltak, slik at man håper å kunne stenge varmesentralen helt fra tidlig vår til sen høst. Nå må varmesentralen gå hele året for å dekke varmtvannsbehovet også om sommeren.

På bildet ser man fasaden på rommet hvor varmepumpene er plassert. Uteluft tas inn gjennom risten oppe og blåses ut ca. 10°C kaldere nede. Varmen som hentes ut av luften går til å dekke største delen av varmtvannet og grunnvarmen til oppvarming i borettslaget.

Flere aktuelle prosjekter

IMG_3376

Gamlehagen borettslag går fra olje til bergvarme – fornybar oppvarming for 250 leiligheter på Lambertseter

Les mer
Gamlehagen borettslag går fra olje til bergvarme
image001%20kopi

Bergvarme uten å investere selv? Slik fungerer Energy as a Service

Les mer
Bergvarme uten å investere selv? Slik fungerer Energy as a Service
unnamed

Energima gruppen får spisskompetanse innen varmepumper – kjøper opp Nordisk Energikontroll AS

Les mer
Energima gruppen får spisskompetanse innen varmepumper
NOEN_JPEG%20beskj%C3%A6rt_BAW_07

Send oss en uforpliktende forespørsel, for gratis befaring, spørsmål eller pristilbud

Tor Sveine
Teknisk sjef
+47 913 09 703
salg@noen.no

 
Følg oss:
foelg-oss-facebook
foelg-oss-youtube